skip to Main Content

Tekerlekli Paten Kursu

Tekerlekli Paten Kursu

Antalya Paten Dersi Olarak tekerlekli paten kursu vermekteyiz. Her yaş ve seviye için sabit saat ve mekanda gerçekleşen paten kurslarımız vardır. Bununla ilgili bilgi için instagramdan @antalyapatendersi sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Kimler Tekerlekli Paten Kursuna katılabilir?

7 yaş ve üzeri herkes tekerlekli paten kurslarımıza katılabilir. Paten Kurs grubu başlangıç, orta ve ileri seviye olarak ayrılmaktadır. Yetişkin tekerlekli Paten Kursu ve Çocuk tekerlekli paten kursu olarak ileriki süreçlerde ayrı gruplar da kurulacaktır.

Derslere Katılacakların Dikkatine
Özel paten derslerimizin aksine, kurslara katılacak öğrencilerin kendi paten ve koruyucu ekipmanlarına eksiksiz sahip olmaları gerekmektedir. Doğru bir Tekerlekli Paten, Doğru koruyucu ekipmanları “kask, dizlik, dirseklik ve ellik eksiksiz olmaldır.

Tekerlekli paten kursunun başlangıç saatinden en az 10 dakika önce öğrenci kendi başına tüm ekipmanlarını giymeli ve çimlerde ısınma hareketlerine başlamalıdır.

Dersleri Kim vermektedir?

Tekerlekli Paten Kurslarını ve Özel derslerini Alper Özpirinç hoca ve Pınar Özpirinç hoca vermektedir. Alper Hoca Türkiye kaykay federasyonunda üst düzey Teknik kurul üyesidir. Tekerleki Pateni branş olarak TÜRKİYE’ye kazandırmış, resmiyet kazanmasını sağlamış ve bu konudaki yarışma, antrenör ve hakem talimatnamelerini hazırlamıştır.

 

Antalya Paten Dersi

Tekerlekli Paten Kursu Ders İçeriği

Tekerlekli Paten Kurslarının Faydaları Nelerdir?

Öncelikli olarak Beden Eğitimine yararı vardır. Kalori harcarsınız. Düzenli olarak yaptığınızda daha sağlıklı (hem fiziksel hem de zihinsel olarak) olursunuz. Ayrıca fit bir görünüme sahip olursunuz. Tekerlekli paten oldukça keyifli bir spordur. Sosyalleşmeye ve güzel ilişkiler kurmaya ön ayak olur. Özgüven gelişimini oldukça arttırır ve yere daha sağlam basan bir birey olmanıza yardımcı olur. Ayrıca bütün denge sporlarında size yarar sağlar.

Bütün bunlar dışında Tekerlekli paten 2023 Ağustos itibarıyla ülkemizde artık Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Türkiye Kaykay Federasyonunda resmi bir spor branşıdır. Bununla ilgili olarak çalışmalar halen sürmekte olup yakında yarışmalar düzenlenmeye başlayacaktır.

Tekerlekli Paten Eğitimlerimiz 2019 yılının Eylül ayından beri Antalya’da düzenlenmektedir. Başka şehirlerde ne yazıkki şubemiz yoktur.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top