skip to Main Content

Tekerlekli Patenin Branşlaşması 2023 ve İlk Antrenörlük Ünvanları 2024

Nİisan 2024’te World Skate – Türkiye Kaykay Federasyonu “Türkiye Paten Sorumlusu” olarak Alper Hocamız yetkilendirilmiştir.

Ocak 2024’te Türkiye Kaykay Federasyonu Türkiye’de ilk kez branş olarak tanınan Tekerlekli Paten sporu için ilk kez tekerlekli paten antrenörlüğü kursu açtı. (Dünya federasyonu world skate ve T.C Gençlik ve Spor Bakanlğı onaylı) Alper Hoca bu kurs bitiminde “Türkiye’nin ilk Tekerlekli Paten Antrenörü” olarak, Pınar Hoca ise “Türkiye’nin ilk kadın Tekerlekli Paten Antrenörü” olarak tarihe geçti.

Temmuz 2023 itibariyle Türkiye Kaykay Federasyonunda tekerlekli paten sporunun branşlaşması ve mevcut kaykay branşlarını temsilen üst düzey TEKNİK KURUL üyeliğine Alper Hoca getirilmiştir. Göreve başladıktan hemen sonra Türkiye’de bir ilk olarak Tekerlekli Paten bir branş olarak tanındı ve Kaykay Federasyonuna bağlandı. Yarışma, antrenör ve hakem talimatnamesi Alper Hoca ve teknik kurul tarafından yazıldı.

Antalya Buz Pateni Dersleri 2020 - Günümüz:)

Buz Pateni derslerimizde tekerlekli paten derslerimiz gibi Antalya’da oldukça ilgi görmekte. Tekerlekli paten eğitimlerimizi buz pateni eğitimleriyle birleştiriyor ve oldukça geniş bir alanda karada ve buzda kayabilme ve yetenekleri geliştirme olanağı sağlıyoruz.

Antalya Paten Dersi 2020 - Günümüz:)

Antalya Paten Dersi adıyla Ağustos 2020’den günümüze Pınar & Alper Hoca ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. 25 yılı aşkın paten kayma ve 15 yılı aşkın Antrenör-Eğitmenlik deneyimiyle yolumuza ara vermeden devam ediyoruz

Bodrum Paten Pisti - Roller Disco ve Tekerlekli Paten Okulu 2013 - 2019

Bodrum Paten ismi ile 6 yıl aktif bir şekilde Tekerlekli Paten Pisti işlettik. 800 m2 lik geniş bir alanda paten pisti, Türkiye’nin ilk tekerlekli paten okulu, paten satış mağazası, paten cafe ve roller disco konseptleri altında serbest kayma seansları, patenli doğum günü partileri, hobi paten kursları, hobi hokey kursları ve özel dersler vererek 50binden fazla insanı aktif olarak patenle tanıştırdık.

Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsü 2015 - 2018

Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsü 2015 – 2018 yılları 3 yıl 6 dönem paten eğitmenliği, paten gösterileri, proje grubu tanıtımları yaptık. 300’ün üzerinde kıymetli miniğimizi patenle tanıştırdık ve başlangıç, orta ileri seviye ve slalom gösterilerine kadar eğittik.

Bahçeşehir Koleji - 23 Nisan için İlkokullar Paten Gösterisi
Bahçeşehir Koleji - Gardenfest Ortaokullar Paten Gösterisi
Bahçeşehir Koleji - Açık hava antrenmanları
Bahçeşehir Koleji - Ortaokullar Proje Grupları
Bahçeşehir Koleji - İlkokullar Proje Grupları

Ted Bodrum Koleji Öğrencileri ile Paten Dersleri 2013 - 2018

Çeşitli sınıflar ve yaş gruplarıyla paten dersleri yaptık. 700'ün üstünde miniği patenle tanıştırdık.
Decathlon Bodrum Midtown Paten Yarışmaları, Workshoplar ve Personel Aktiviteleri 2015 - 2017
Özel Gelişim Kreşi - Paten Eğitimleri Temmuz 2015
Midtown AVM Paten Gösterileri ve Workshoplar Temmuz 2015
Özel Pupa Kreşi - Paten Eğitimleri Mart 2014
Özel Gelişim Kreşi - Paten Eğitimleri Ağustos 2014
Kiraz Yaz Okulu - Paten Dersleri ve Workshop Temmuz 2014
Karia'nın Halikarnassos Tanrıçaları Gösterisi Paten Koreografisi, Eğitimi, Ekipman ve Paten Pisti Temini - Eylül 2014
Avenue AVM Paten Etkinliği - Mart 2014

ICE FEET Sentetik Buz Pateni Pisti 2012-2013

ICE FEET sentetik buz pateni pistinde paten eğitmenliği yaptık. Pascal Nouma ile binlerce kişinin katıldığı oldukça büyük bir açılış gösterisi gerçekleştirdik. Devamnda gösteri amaçlı bir buz hokeyi maçı yaptık. Burada geçen 1 yıllık sürede buz pateni kursları ve buz pateni özel dersleri verdik. Ayrıca sentetik bir pistin hizmet verebilmesi için gereken tüm desteği sağladık

ICE BOWLING Sentetik Buz Pateni Pisti 2008 - 2010

ICE BOWLING K.K.T.C Buz pateni dersleri, Buz hokeyi ve Buz Pateni Kursları, Sentetik Buz pisti bakımı ve operasyonu. Not: Dönemin K.K.T.C Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’a Paten Gösterisi hazırlayıp sundum. Kendisine taktim ettiğim çiçeğin ardından, bi kaç saniye durup “e hadi gayında görelim” deyişi her aklıma geldiğinde yüzümde tatlı bir tebessüme neden olur. Kendisine en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Deepo AVM Buz Pateni Pisti ANTALYA - Özel Buz Pateni Dersleri 2005 - 2009
Akdeniz Kolejliler Buz Hokey Takımı Oyuncusu 1997 - 2004

Penguen buz pateni pistinde düzenlenen seçmeler neticesinde Antalya Akdeniz Kolejliler buz hokeyi takımına seçilerek burada 4 yıl Buz hokeyi ve inline hokey eğitimleri aldım. Aynı zamanda Akdeniz Kolejliler Buz Hokeyi Gençler Takımında 1. Asistan Oyuncu olarak ve Büyükler Takımında Buz hokeyi oyuncusu olarak LW (sol kanat) pozisyonunda oynadım. Fotoğraflarda oynadığımız müsabaka AKDENİZ KOLEJLİLER – TED KOLEJİ 1999 depremi ardından İZMİT Büyükşehir Belediyesi Olimpik buz Pateni pistinin açılış maçından.

Back To Top